Het Kerspel
staat borg voor zorg!

Egypte - groep 7

28-09-2020
PROJECT
Al enige weken zijn wij in onze groep bezig met een project over Egypte. Zowel de geschiedenis- als de taalmethode sluit hier precies op aan. De kinderen maken met de klas een boek vol informatie over Egypte. In tweetallen werken ze nu samen om een hoofdstuk te schrijven over een deelonderwerp dat bij Egypte past.
Daarnaast maken ze lessen uit het geschiedenisboek en ze leren woorden die bij Egypte passen bij de taalles. Vanaf volgende week mogen de kinderen ook nog individueel een 'levendig' ( doel van taal) verhaal schrijven over Egypte. Deze verhalen en tekeningen die erbij horen doen mee met de 'gouden penseel' en 'gouden griffel' verkiezing in onze groep.

Daarbij lezen we ook voor uit het nieuwste boek van Dummie de mummie ( deel 0) die ook over Egypte, piramides, goden e.d. gaat. De film kijken we ook in de klas. 
We knutselen ook nog in het thema. De kinderen maken levensgrote tekeningen van sarcofagen en ze maken van hun eigen foto een 'farao' met hiërogliefen eromheen.